We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M VESA Extender Kit Motorized Mount 1200x800 Black SD
SKU
7350073732951
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets - Mounting component (Microsoft Surface Hub 84" adapters) for MS Surface Hub Touchscreen - steel - black epoxy - screen size: 84"
- Works well with Microsoft Surface Hub 84”
- Powerful steel structure with good weight capabilities for heavier screens
- Manufactured within the European Union
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073732951 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
Need a height adjustable solution for your Microsoft Surface Hub 84" ?
This Microsoft Surface Hub compatible extender kit combined with our M Motorized Public Floorstand and Wallmount 160kg Series will solve that need.
This bracket solution with its unique construction and hole pattern is needed with the Microsoft Surface Hub 84”. Well design and made out of a steel structure. Painted with black epoxy powders.
The M VESA Extender Kit Motorized Mount 1200x800 Black SD
is suitable to be used with following Multibrackets models:
This Microsoft Surface Hub compatible extender kit combined with our M Motorized Public Floorstand and Wallmount 160kg Series will solve that need.
This bracket solution with its unique construction and hole pattern is needed with the Microsoft Surface Hub 84”. Well design and made out of a steel structure. Painted with black epoxy powders.
The M VESA Extender Kit Motorized Mount 1200x800 Black SD
is suitable to be used with following Multibrackets models:
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Extension kit |
| Minimum screen size compatibility | 2.13 m (84") |
| Maximum weight capacity | 160 kg |
| Panel mounting interface | 1200 x 800 mm |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Extension kit |
| Minimum screen size compatibility | 2.13 m (84") |
| Maximum weight capacity | 160 kg |
| Panel mounting interface | 1200 x 800 mm |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Package weight | 5 kg |
| Package depth | 1310 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 42 mm |
| Maximum weight capacity | 160 kg |
| Panel mounting interface | 1200 x 800 mm |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4.5 kg |
| Width | 1310 mm |
| Height | 42 mm |
| Depth | 100 mm |
| Package weight | 5 kg |
| Package depth | 1310 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 42 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 5 kg |
| Package depth | 1310 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 42 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |