We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M VESA Desktopmount Triple Stand 15"-24" Expansion Kit
SKU
7350022735002
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M VESA Desktopmount Triple Arm Expansion Kit - Mounting component ( three-screen mounting arm ) for 3 LCD displays - black - screen size: 15" - 24"
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350022735002 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
This is M VESA Desktopmount Triple Stand Expansion Kit. A heavy duty triple monitor expansion kit desk stand combined with the M Vesa Desktopmount Triple Stand.Extending the M VESA Desktopmount Triple Stand (sold separately) to a 6 monitor installation.
You could also make a throu-hole installation with the M Desktopmount Grommet Base (sold separately as art: 7350022737433 )
You could also make a throu-hole installation with the M Desktopmount Grommet Base (sold separately as art: 7350022737433 )
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Bracket |
| Maximum screen size | 61 cm (24") |
| Minimum screen size | 38.1 cm (15") |
| Number of displays supported | 3 |
| Angle of rotation | 180° |
| Maximum weight capacity | 24 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Tilt angle range | -20 - 20° |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Bracket |
| Maximum screen size | 61 cm (24") |
| Minimum screen size | 38.1 cm (15") |
| Number of displays supported | 3 |
| Angle of rotation | 180° |
| Maximum weight capacity | 24 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Tilt angle range | -20 - 20° |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Angle of rotation | 180° |
| Package type | Box |
| Product colour | Black |
| Package weight | 5.23 kg |
| Package depth | 562 mm |
| Package width | 351 mm |
| Package height | 170 mm |
| Maximum weight capacity | 24 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Tilt angle range | -20 - 20° |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4.5 kg |
| Width | 1280 mm |
| Height | 388 mm |
| Depth | 77 mm |
| Package weight | 5.23 kg |
| Package depth | 562 mm |
| Package width | 351 mm |
| Package height | 170 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 5.23 kg |
| Package type | Box |
| Package depth | 562 mm |
| Package width | 351 mm |
| Package height | 170 mm |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 35.1 cm |
| Shipping (inner) case length | 56.2 cm |
| Shipping (inner) case height | 17 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 5.23 kg |