We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M VESA Deskmount Officeline Dual 2 Laptopholder Black
SKU
7350022736634
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M VESA Deskmount Officeline Dual 2 Laptopholder Black - Mounting kit for notebook - black - notebook mount
- VESA laptop holder for desktop mount
Category: Laptop Stands
| SKU | 7350022736634 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
The M VESA Deskmount Officeline Dual 2 Laptopholder Black, fits your VESA desktop mount perfectly.
This unique holder consists of a VESA based centerpiece and its connected holding arms that gently grab your laptop. The M VESA Deskmount Officeline Dual 2 Laptopholder is VESA compatible, so it can be mounted onto almost any VESA specified wallmount, arm or desktopmount. However this laptop holder is designed to work with M VESA Deskmount Officeline Dual 2.
Highlights
VESA laptop holder for desktop mount
This unique holder consists of a VESA based centerpiece and its connected holding arms that gently grab your laptop. The M VESA Deskmount Officeline Dual 2 Laptopholder is VESA compatible, so it can be mounted onto almost any VESA specified wallmount, arm or desktopmount. However this laptop holder is designed to work with M VESA Deskmount Officeline Dual 2.
Highlights
VESA laptop holder for desktop mount
| Design | |
|---|---|
| Product type | Laptop & monitor arm |
| Product colour | Black |
| Number of devices supported | 2 |
| Ergonomics | |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| VESA mounting | Yes |
| Adjustable depth | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Adjustable | Yes |
| Packaging data | |
| Package width | 250 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package weight | 1.2 kg |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 250 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 130 mm |
| Package weight | 1.2 kg |
| Technical details | |
| Adjustable | Yes |