We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Universal Cable Sock Self Wrapping 40mm White 25m-L
SKU
7350073732807
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Universal Cable Sock Self Wrapping - Cable organizer - Roll 40 mm x 25 m, White - Suitable for various Up to 7-8 cables
Category: Cable Sleeves
| SKU | 7350073732807 |
|---|---|
| EAN | 7350073732807 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
Multibrackets M Universal Cable Sock Self Wrapping edition. Finally a solution that gives you the highest quality of cablehide to an equal aggressive pricepoint. Match the quality in your home cinema or hifi system with equal quality when hiding your recess wiring.
Our product gives all users the possibility to individually choose length and colour depending on certain needs.
The M Universal Cable Sock Self Wrapping are perfect products for easy hide of your wiring at home, or in the office.
Use M Cable Sock Heat Cutter (Article No: 7 350 022 732 926) for cutting the M Universal Cable Socks to any desired legth.
Our product gives all users the possibility to individually choose length and colour depending on certain needs.
The M Universal Cable Sock Self Wrapping are perfect products for easy hide of your wiring at home, or in the office.
Use M Cable Sock Heat Cutter (Article No: 7 350 022 732 926) for cutting the M Universal Cable Socks to any desired legth.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Material | Polyester |
| Operating temperature (T-T) | -50 - 150 °C |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Plastic packaging weight | 1.96 kg |
| Paper/cardboard packaging weight | 1.81 kg |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Shipping (inner) case width | 67 cm |
| Shipping (inner) case length | 67 cm |
| Shipping (inner) case height | 32 cm |
| Products per shipping (inner) case | 2 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 650 mm |
| Package weight | 3.77 kg |
| Package height | 145 mm |
| Package depth | 650 mm |
| Weight | 0 g |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Steel content weight | 0 g |
| Other metals content weight | 0 g |