We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Universal Cable Sock Roll Velcro Silver 50m-L
SKU
7350022732841
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Universal Cable Sock Touch Fastener - Cable organizer - silver
Category: Cable Sleeves
| Product colour | Silver |
|---|---|
| SKU | 7350022732841 |
| EAN | 7350022732841 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Finally a solution that gives you the highest quality of cablehide to an equal aggressive pricepoint. Match the quality in your home cinema or hifi system with equal quality when hiding your recess wiring.
The M Universal Cable Sock Roll Velcro is knitted polyester of highest quality and with sleek nordic design. The M Universal Cable Velcro Socks hold any type of cables for example Scart, HDMI, CRT, VGA and other main leads and expands easily.
Our product gives all users the possibility to individually choose length and colour depending on certain needs.
The M Universal Cable Sock Velcro are perfect products for easy hide of your wiring at home, or in the office.
The M Universal Cable Sock Roll Velcro is knitted polyester of highest quality and with sleek nordic design. The M Universal Cable Velcro Socks hold any type of cables for example Scart, HDMI, CRT, VGA and other main leads and expands easily.
Our product gives all users the possibility to individually choose length and colour depending on certain needs.
The M Universal Cable Sock Velcro are perfect products for easy hide of your wiring at home, or in the office.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Material | Polyester |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 65 °C |
| Technical details | |
| Plastic packaging weight | 2.38 kg |
| Paper/cardboard packaging weight | 1.33 kg |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Shipping (inner) case width | 41.5 cm |
| Shipping (inner) case length | 36.5 cm |
| Shipping (inner) case height | 42 cm |
| Products per shipping (inner) case | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 16 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 400 mm |
| Package weight | 3.71 kg |
| Package height | 100 mm |
| Package depth | 350 mm |
| Weight | 0 g |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Steel content weight | 0 g |
| Other metals content weight | 0 g |