We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Tilt & Roll Codec Shelf Black
SKU
7350105218002
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets - Mounting component ( shelf ) - steel - black - floor stand mountable
Category: TV Mount Accessories
| Product type | Shelf |
|---|---|
| SKU | 7350105218002 |
| EAN | 7350105218002 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
M Tilt & Roll Codec Shelf is a mobile floor stand especially made to utilize the M Tilt & Roll Floorstand. The Codec Shelf is an accessory that mounts under the screen on the floor stand making it possible to put a small size computer, notebook or codec player on the stand.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Plastic packaging weight | 40 g |
| Metal packaging weight | 2.46 kg |
| Paper/cardboard packaging weight | 300 g |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 424 mm |
| Depth | 282 mm |
| Weight | 2.5 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 2.8 kg |