We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Tilt & Roll Codec Shelf
SKU
7350073732388
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets - Mounting component ( shelf ) - steel - white - floor stand mountable
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073732388 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M Tilt & Roll Codec Shelf is a mobile floor stand especially made to utilize the M Tilt & Roll Floorstand. The Codec Shelf is an accessory that mounts under the screen on the floor stand making it possible to put a small size computer, notebook or codec player on the stand.
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | White |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | White |
| Package weight | 2.8 kg |
| Package depth | 435 mm |
| Package width | 345 mm |
| Package height | 60 mm |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Plastic packaging weight | 40 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 300 g |
| Metal packaging weight | 2.46 kg |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.5 kg |
| Width | 424 mm |
| Depth | 282 mm |
| Package weight | 2.8 kg |
| Package depth | 435 mm |
| Package width | 345 mm |
| Package height | 60 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.8 kg |
| Package depth | 435 mm |
| Package width | 345 mm |
| Package height | 60 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 0 pc(s) |