We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Tilt & Roll Anti-Theft Black
SKU
7350105218019
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Tilt & Roll Anti-Theft Black - Mounting component ( security bracket, padlock, key ) for whiteboard - steel - black - floor stand mountable ( pack of 2 )
Category: TV Mount Accessories
| Product type | Bracket |
|---|---|
| SKU | 7350105218019 |
| EAN | 7350105218019 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
The M Anti-theft M Tilt & Roll makes it possible to lock the screen on thefloor stand.
When stretching your investment by serving a variety of projection needs bysharing a large display over multiple rooms one needs to use caution so thatthe screen is kept safe. The M Anti-theft M Tilt & Roll solves that to acertain extent making it possible to lock the screen onto the floor standitself.
Contains:
2 pcs M Tilt & Roll Anti-Theft Brackets
2 pcs padlocks
2 pcs keys
When stretching your investment by serving a variety of projection needs bysharing a large display over multiple rooms one needs to use caution so thatthe screen is kept safe. The M Anti-theft M Tilt & Roll solves that to acertain extent making it possible to lock the screen onto the floor standitself.
Contains:
2 pcs M Tilt & Roll Anti-Theft Brackets
2 pcs padlocks
2 pcs keys
| Features | |
|---|---|
| Product type | Bracket |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Plastic packaging weight | 4 g |
| Metal packaging weight | 96 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 20 g |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Depth | 115 mm |
| Height | 910 mm |
| Weight | 1 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 120 g |