We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Tilt & Roll Anti-Theft
SKU
7350073732630
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Tilt & Roll - Mounting component ( security bracket, padlock, key ) for whiteboard - steel - white - floor stand mountable ( pack of 2 )
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073732630 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
The M Anti-theft M Tilt & Roll makes it possible to lock the screen on thefloor stand.
When stretching your investment by serving a variety of projection needs bysharing a large display over multiple rooms one needs to use caution so thatthe screen is kept safe. The M Anti-theft M Tilt & Roll solves that to acertain extent making it possible to lock the screen onto the floor standitself.
When stretching your investment by serving a variety of projection needs bysharing a large display over multiple rooms one needs to use caution so thatthe screen is kept safe. The M Anti-theft M Tilt & Roll solves that to acertain extent making it possible to lock the screen onto the floor standitself.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Lock |
| Compatibility | M Tilt & Roll Floorstand |
| Product colour | White |
| Features | |
| Product type | Lock |
| Compatibility | M Tilt & Roll Floorstand |
| Product colour | White |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Compatibility | M Tilt & Roll Floorstand |
| Product colour | White |
| Package weight | 120 g |
| Plastic packaging weight | 4 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 20 g |
| Metal packaging weight | 96 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1 kg |
| Width | 25 mm |
| Height | 91 mm |
| Depth | 11.5 mm |
| Package weight | 120 g |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Package weight | 120 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |