We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Store Shelf Mount Pro Dual 32BDL-4050D
SKU
7350073737567
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Store Shelf Mount Pro Dual 32BDL-4050D - Mounting component ( mounting base ) - steel - black
Category: Signage Display Mounts
| Maximum screen size | 32 " |
|---|---|
| Mounting type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 60 kg |
| SKU | 7350073737567 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Introducing the Multibrackets M Store Shelf Mount Pro Dual 32BDL-4050D. Together with Philips D-Line Displays, this makes an ideal for point of-sale marketing. For the narrowest spaces, such as on front of shelves.
Simply combine these screens with the new Multibrackets M Store Shelf Mount Pro Dual 32BDL-4050D and you can fit the mount and screens in most positions and situations needed.
With a beautiful design that looks like an integral part of the shelves it sits on, the Philips D-Line Display and Multibrackets mount combined can confer a distinctive premium atmosphere to any retail outlet and boost brand positioning. Especially designed to fit on shelves, Philips D-Line signage could be the perfect match for numerous retail configurations and series of displays a fashionable allure that integrates seamlessly into boutique and high-end retail operations.
Simply combine these screens with the new Multibrackets M Store Shelf Mount Pro Dual 32BDL-4050D and you can fit the mount and screens in most positions and situations needed.
With a beautiful design that looks like an integral part of the shelves it sits on, the Philips D-Line Display and Multibrackets mount combined can confer a distinctive premium atmosphere to any retail outlet and boost brand positioning. Especially designed to fit on shelves, Philips D-Line signage could be the perfect match for numerous retail configurations and series of displays a fashionable allure that integrates seamlessly into boutique and high-end retail operations.
| Mounting | |
|---|---|
| Minimum screen size | 43.2 cm (17") |
| Maximum weight capacity | 60 kg |
| Panel mounting interface | 100 x 100,200 x 200 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Mounting type | Shelf |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum screen size | 81.3 cm (32") |
| Ergonomics | |
| Swivel angle | 6° |
| Swivel angle range | -3 - 3° |
| Design | |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 800 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 239 mm |
| Weight | 4.2 kg |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 1015 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 6.5 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 1015 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 6.5 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Number of displays supported | 2 |
| Mounting type | Shelf |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |