We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Sonos Arc Wall Mount - White
SKU
7350105211690
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets Premium Wall Mount Designed for Sonos Arc Soundbar (White)
- Suitable for Sonos speakers
- Quick and easy assemble
- Premium laser cut steel
Category: Speaker Mounts
| SKU | 7350105211690 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
Our seemless design secures the Sonos Arc near invisible to the wall. The wall mount is easy to assemble and install wherever you wish to place. Designed and manufactured in the UK from premium laser cut steel, this mount comes with our lifetime guarantee.
| Features | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Placement | Wall |
| Product colour | White |
| Height (max) | 6 cm |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Material | Aluminium, Steel |
| Compatibility | Sonos Arc Soundbar |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Package width | 820 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Placement | Wall |
| Product colour | White |
| Height (max) | 6 cm |
| Compatibility | Sonos Arc Soundbar |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height (max) | 6 cm |
| Width | 750 mm |
| Weight | 630 g |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Depth | 16.5 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 720 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 820 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package depth | 65 mm |
| Material | |
| Material | Aluminium, Steel |