We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Sonos Arc TV Mount - Black
SKU
7350105211867
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets TV Mount Designed for Sonos Arc Soundbar
- Suitable for Sonos speakers
- Quick and easy assemble
- Premium laser cut steel
Category: Speaker Mounts
| SKU | 7350105211867 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
Position your Sonos Arc Soundbar seemlessly underneath your existing TV with this premium designed mount. Crafted from laser-cut steel, the TV Mount complements and enhances your Sonos ARC, providing excellent audio performance. Easy to assemble and install this mount is supported with a lifetime guarantee.
| Features | |
|---|---|
| Placement | TV bracket |
| Product colour | Black |
| Height (max) | 20.5 cm |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Material | Aluminium, Steel |
| Compatibility | Sonos Arc |
| Technical details | |
| Package width | 65 mm |
| Package height | 773 mm |
| Package depth | 76 mm |
| Placement | TV bracket |
| Product colour | Black |
| Height (max) | 20.5 cm |
| Compatibility | Sonos Arc |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height (max) | 20.5 cm |
| Width | 750 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Depth | 60 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.45 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 65 mm |
| Package height | 773 mm |
| Package depth | 76 mm |
| Material | |
| Material | Aluminium, Steel |