We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Security Cable 4 Wheel Combination Lock
SKU
7350022730571
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Security Cable - Security cable lock - silver - 1.8 m
Category: Cable Locks
| SKU | 7350022730571 |
|---|---|
| EAN | 7350022730571 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Protect your notebook, projector and flat screen panel from burglars with M Security cable.
M Security Cable has a 4 wheel combination lock why no key is required. The M Security Cable has a T-lock that fits 95% of all notebooks, projectors and flat screens. The cable is made of quality steel that protects your investment from impulse thefts. It is easy to install and easy to use.
M Security Cable has a 4 wheel combination lock why no key is required. The M Security Cable has a T-lock that fits 95% of all notebooks, projectors and flat screens. The cable is made of quality steel that protects your investment from impulse thefts. It is easy to install and easy to use.
| Technical details | |
|---|---|
| Package width | 157 mm |
| Package height | 32 mm |
| Package depth | 132 mm |
| Lock type | Combination lock |
| Cable length | 1.8 m |
| Best uses | Universal |
| Plastic packaging weight | 0 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 75 g |
| Metal packaging weight | 147 g |
| Features | |
| Lock type | Combination lock |
| Cable length | 1.8 m |
| Material | Steel |
| Product colour | Silver |
| Best uses | Universal |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1.8 m |
| Weight | 147 g |
| Aluminium content weight | 110 g |
| Steel content weight | 37 g |
| Other metals content weight | 0 g |
| Package width | 157 mm |
| Package height | 32 mm |
| Package depth | 132 mm |
| Package weight | 222 g |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 157 mm |
| Package height | 32 mm |
| Package depth | 132 mm |
| Package weight | 222 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Material | |
| Material | Steel |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 100 pc(s) |
| Shipping (inner) case gross weight | 26 kg |
| Shipping (inner) case width | 61 cm |
| Shipping (inner) case length | 36 cm |
| Shipping (inner) case height | 47 cm |