We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Quick Fold Projection Screen, 16:9,265x149,120"
SKU
7350073731916
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets Quick Fold - Projection screen - 120" ( 304 cm ) - 16:9 - Matte White - black
Category: Projection Screens
Multibrackets Quick Fold Projection Screen are elegant projection screens designed for flexibility and easy transport.
Multibrackets Quick Fold Projection Screen is the perfect choice if you are looking for a flexible projection screen solution. It is easy to move between rooms and easy to transport between different locations.
Use it on stage, events or while travelling.
Multibrackets Quick Fold Projection Screen is the perfect choice if you are looking for a flexible projection screen solution. It is easy to move between rooms and easy to transport between different locations.
Use it on stage, events or while travelling.
| Performance | |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen surface | Matte White |
| Viewable screen height (H) | 149 cm |
| Viewable screen width (W) | 2.65 m |
| Diagonal (metric) | 304 cm |
| Diagonal | 3.05 m (120") |
| Screen gain | 1 |
| Drive type | Manual |
| Tensioned screen | Yes |
| Design | |
| Frame type | Folding frame |
| Borders | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Borders | 7 cm |
| Mounting type | Floor |
| Technical details | |
| Frame type | Folding frame |
| Screen surface | Matte White |
| Borders | Yes |
| Viewable screen height (H) | 149 cm |
| Viewable screen width (W) | 2.65 m |
| Diagonal (metric) | 304 cm |
| Diagonal | 3.05 m (120") |
| Screen gain | 1 |
| Borders | 7 cm |
| Drive type | Manual |
| Tensioned screen | Yes |
| Package width | 340 mm |
| Package height | 340 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black, White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 24.6 kg |
| Projector | |
| Diagonal | 3.05 m (120") |
| Packaging data | |
| Package width | 340 mm |
| Package height | 340 mm |
| Package depth | 1160 mm |
| Package weight | 27.6 kg |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |