We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Video Wall Large VESA extension kit (set of 2)
SKU
7350073732661
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Public Video Wall Large VESA extension kit (set of 2) - Mounting component ( extension brackets ) for LCD / LED panel - black - screen size: 55"
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073732661 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M Public Video Wall Large VESA extension kit (set of 2), works with Multibrackets M Public Videowall mount series and extends the horizontal bracket to wider screen sizes such as 55".
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Extension kit |
| Maximum screen size | 139.7 cm (55") |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Extension kit |
| Maximum screen size | 139.7 cm (55") |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 840 g |
| Plastic packaging weight | 10 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 150 g |
| Metal packaging weight | 680 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.5 kg |
| Width | 270 mm |
| Height | 180 mm |
| Package weight | 840 g |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 840 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 21.5 cm |
| Shipping (inner) case length | 31 cm |
| Shipping (inner) case height | 36.5 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 20.4 kg |
| Products per shipping (inner) case | 12 pc(s) |