We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Floorstand Shelf Basic 180
SKU
7350073737390
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Public Floorstand Shelf Basic 180 - Shelf for personal computer / DVD player - steel - black - floor stand mountable
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073737390 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M Public Floorstand Shelf Basic 180 is an optional accessory as an extra shelf for the M Public Floorstand Basic 180 stand.
Shelf for - M Public Floorstand Basic 180 incl shelf & camera holder - 7 350 073 734 627
Mounting your TV or flat screen to a M Public Display Stand will make your digital content look great.
Shelf for - M Public Floorstand Basic 180 incl shelf & camera holder - 7 350 073 734 627
Mounting your TV or flat screen to a M Public Display Stand will make your digital content look great.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Floor |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Mounting type | Floor |
| Height adjustment | Yes |
| Package type | Box |
| Product colour | Black |
| Package weight | 2 kg |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Plastic packaging weight | 20 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 150 g |
| Metal packaging weight | 1.83 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 500 g |
| Package weight | 2 kg |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 2 kg |
| Package type | Box |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |