We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Floorstand Shelf Basic 150
SKU
7350073732326
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Public Floorstand Shelf Basic 150 - Mounting component ( shelf ) for video conference camera - plastic, steel - black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073732326 |
|---|---|
| EAN | 7350073732326 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M Public Floorstand Shelf Basic 150 is an optional accessory for the M Display Stand Basic stand.
Mounting your TV or screen flat to a M Floorstand Basic Stand will make your digital content look great.
The Multibrackets Floorstand Basic Frontshelf is suitable to put your audio/ video/ computer hardware. Just put your computer, notebook, Bluray, DVD player, Playstation 3, PS3, Xbox 360, Digi box on the shelf.
The Multibrackets Floorstand Basic Frontshelf is the perfect solution. It can carry up to 10 kg. The Frontshelf has an easy adjustable length of arms and it can also be moved up or down within the pillar of the stand.
Mounting your TV or screen flat to a M Floorstand Basic Stand will make your digital content look great.
The Multibrackets Floorstand Basic Frontshelf is suitable to put your audio/ video/ computer hardware. Just put your computer, notebook, Bluray, DVD player, Playstation 3, PS3, Xbox 360, Digi box on the shelf.
The Multibrackets Floorstand Basic Frontshelf is the perfect solution. It can carry up to 10 kg. The Frontshelf has an easy adjustable length of arms and it can also be moved up or down within the pillar of the stand.
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic, Steel |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Package weight | 550 g |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Plastic packaging weight | 365 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 185 g |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1 kg |
| Package weight | 550 g |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 550 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |