We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Floorstand Basic 180 Floormount
SKU
7350073737222
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073737222 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
M Public Floorstand Basic 180 Floormount is an optional accessory for the M Public Floorstand Basic 180 Floormount series.
The product exchanges the standard wheelbase included and can then creates a non movable base for the M Public Floorstand Basic 180. This is ideal if the M Public Floorstand Basic 180 should not be moved out of its position.
The M Public Floorstand Basic 180 Floormount is configurable to meet different needs and situations. For public use its footprint can be minimized and then mounted to the floor. This is highly suitable in public areas where safety is of highest importance.
The product exchanges the standard wheelbase included and can then creates a non movable base for the M Public Floorstand Basic 180. This is ideal if the M Public Floorstand Basic 180 should not be moved out of its position.
The M Public Floorstand Basic 180 Floormount is configurable to meet different needs and situations. For public use its footprint can be minimized and then mounted to the floor. This is highly suitable in public areas where safety is of highest importance.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Product type | Base |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Floor |
| Product type | Base |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Mounting type | Floor |
| Package type | Box |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4 kg |
| Width | 389 mm |
| Height | 95 mm |
| Depth | 180 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |