We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Wheelbase HD Silver
SKU
7350073736034
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Public Display Stand Wheelbase HD Silver - Optional Wheelbase Stand for video conferencing system M Public Display Stand - silver
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073736034 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Our M Multibrackets Public Display Stand has a versatile usage area. M Public Display Stand Wheelbase HD B2B Black is mainly made out of a light weight aluminum construction it is both heavy duty and will support most ideas and environments it is placed in. With the M Public Display Stand Wheelbase B2B Black we included both lockable Tente wheels and height adjustable feets so it can match any type of installation. Using high quality TENTE wheels this mobile floorstand can easily pass through doorways and over thresholds.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Wheelbase |
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Mounting type | Floor |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Wheelbase |
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Product colour | Silver |
| Technical details | |
| Mounting type | Floor |
| Height adjustment | Yes |
| Package type | Box |
| Product colour | Silver |
| Package weight | 19.2 kg |
| Package depth | 1165 mm |
| Package width | 1000 mm |
| Package height | 110 mm |
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Plastic packaging weight | 0 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 3.2 kg |
| Metal packaging weight | 15.5 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 kg |
| Width | 1113 mm |
| Height | 110 mm |
| Depth | 943 mm |
| Package weight | 19.2 kg |
| Package depth | 1165 mm |
| Package width | 1000 mm |
| Package height | 110 mm |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 19.2 kg |
| Package type | Box |
| Package depth | 1165 mm |
| Package width | 1000 mm |
| Package height | 110 mm |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |