We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Wheelbase HD B2B Black
SKU
7350073736003
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Public Display Stand Wheelbase HD B2B Black - Optional Wheelbase Stand for video conferencing system M Public Display Stand - black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073736003 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Our M Multibrackets Public Display Stand has a versatile usage area. M Public Display Stand Wheelbase HD B2B Black is mainly made out of a light weight aluminum construction it is both heavy duty and will support most ideas and environments it is placed in. With the M Public Display Stand Wheelbase B2B Black we included both lockable Tente wheels and height adjustable feets so it can match any type of installation. Using high quality TENTE wheels this mobile floorstand can easily pass through doorways and over thresholds.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Wheelbase |
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Floor |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Wheelbase |
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Mounting type | Floor |
| Height adjustment | Yes |
| Package type | Box |
| Product colour | Black |
| Package weight | 19.2 kg |
| Package depth | 940 mm |
| Package width | 910 mm |
| Package height | 90 mm |
| Maximum weight capacity | 100 kg |
| Plastic packaging weight | 0 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 3.2 kg |
| Metal packaging weight | 15.5 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 20 kg |
| Width | 900 mm |
| Height | 110 mm |
| Depth | 870 mm |
| Package weight | 19.2 kg |
| Package depth | 940 mm |
| Package width | 910 mm |
| Package height | 90 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 19.2 kg |
| Package type | Box |
| Package depth | 940 mm |
| Package width | 910 mm |
| Package height | 90 mm |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |