We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Triple Screen Mount 10"-24" Silver
SKU
7350022736351
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Public Display Stand Triple Screen Mount - Mounting component ( mount ) for 3 LCD displays - silver
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350022736351 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
Mounting your TV or screen flat to a M Public Display Stand will make your digital content look great.
The Multibrackets Public Display Stand Triple Screen Mount allows you to put multiple screens onto one pillar of the M Public Display Stand Series.
The Multibrackets Public Display Stand Triple Screen Mount allows you to put multiple screens onto one pillar of the M Public Display Stand Series.
| Mounting | |
|---|---|
| Adjustable width | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Bracket |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Minimum screen size | 61 cm (24") |
| Number of displays supported | 3 |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Adjustable width | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Bracket |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Minimum screen size | 61 cm (24") |
| Number of displays supported | 3 |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Adjustable width | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Silver |
| Package weight | 6 kg |
| Package depth | 1120 mm |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 120 mm |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Plastic packaging weight | 45 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 2.8 kg |
| Metal packaging weight | 3.15 kg |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 5 kg |
| Width | 1300 mm |
| Package weight | 6 kg |
| Package depth | 1120 mm |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 120 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 6 kg |
| Package depth | 1120 mm |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 120 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |