We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Single Screen Mount Silver
SKU
7350022736986
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Public Display Stand Single Screen Mount - Mounting component ( display mount ) for LCD / LED panel - steel - silver
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350022736986 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
Mounting your TV or screen flat to a M Public Display Stand will make your digital content look great.
The Multibrackets Public Display Stand Single Screen Mount allows you to put multiple screens onto one pillar of the M Public Display Stand Series.
The Multibrackets Public Display Stand Single Screen Mount allows you to put multiple screens onto one pillar of the M Public Display Stand Series.
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Bracket |
| Maximum weight capacity | 60 kg |
| Panel mounting interface | 200 x 200,300 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,700 x 400,800 x 400 |
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Bracket |
| Maximum weight capacity | 60 kg |
| Panel mounting interface | 200 x 200,300 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,700 x 400,800 x 400 |
| Product colour | Silver |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Package type | Box |
| Product colour | Silver |
| Package weight | 6.2 kg |
| Package depth | 810 mm |
| Package width | 310 mm |
| Package height | 120 mm |
| Maximum weight capacity | 60 kg |
| Panel mounting interface | 200 x 200,300 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,700 x 400,800 x 400 |
| Plastic packaging weight | 42 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 2.8 kg |
| Metal packaging weight | 3.36 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4 kg |
| Width | 840 mm |
| Height | 550 mm |
| Package weight | 6.2 kg |
| Package depth | 810 mm |
| Package width | 310 mm |
| Package height | 120 mm |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 6.2 kg |
| Package type | Box |
| Package depth | 810 mm |
| Package width | 310 mm |
| Package height | 120 mm |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 30 pc(s) |