We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Pillar 70 Silver, incl, 220V Power Rail
SKU
7350073730674
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Public Display Stand Pillar 70 - Mounting component ( column ) for LCD display - aluminum, steel - silver
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073730674 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
Combine the M Public Display Stand Pillar together with other modules of the Public Display Stand series and gain height reaching the audience with ease.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Column |
| Maximum weight capacity | 70 kg |
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Product type | Column |
| Maximum weight capacity | 70 kg |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Aluminium, Steel |
| Technical details | |
| Product colour | Silver |
| Package weight | 4.8 kg |
| Package depth | 740 mm |
| Package width | 180 mm |
| Package height | 100 mm |
| Maximum weight capacity | 70 kg |
| Plastic packaging weight | 20 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 1.4 kg |
| Metal packaging weight | 3.38 kg |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 10 kg |
| Height | 700 mm |
| Package weight | 4.8 kg |
| Package depth | 740 mm |
| Package width | 180 mm |
| Package height | 100 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.8 kg |
| Package depth | 740 mm |
| Package width | 180 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |