We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Pillar 210 Black, incl, 220V Power Rail
SKU
7350022736368
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Public Display Stand Pillar 210 - Mounting component ( pole ) - aluminum, steel - black
Category: TV Mount Accessories
| Product type | Column |
|---|---|
| SKU | 7350022736368 |
| EAN | 7350022736368 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
Combine the M Public Display Stand Pillar together with other modules of the Public Display Stand series and gain height reaching the audience with ease.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Column |
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 70 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium, Steel |
| Technical details | |
| Plastic packaging weight | 40 g |
| Metal packaging weight | 10.6 kg |
| Paper/cardboard packaging weight | 2 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Height | 2100 mm |
| Weight | 10 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 180 mm |
| Package depth | 2125 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 12.6 kg |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |