We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Frontshelf Black
SKU
7350022736290
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Public Display Frontshelf - Shelf for DVD player / game console - aluminum, steel - black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350022736290 |
|---|---|
| EAN | 7350022736290 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
Mounting your TV or screen flat to a M Public Display Stand will make your digital content look great.
The Multibrackets Public Display Frontshelf is suitable to put your audio/ video/ computer hardware. Just put your computer, notebook, Bluray, DVD player, Playstation 3, PS3, Xbox 360, Digi box on the shelf.
The Multibrackets Public Display Frontshelf is the perfect solution. It can carry up to 10 kg. The Frontshelf has an easy adjustable length of arms and it can also be moved up or down within the pillar of the stand.
The Multibrackets Public Display Frontshelf is suitable to put your audio/ video/ computer hardware. Just put your computer, notebook, Bluray, DVD player, Playstation 3, PS3, Xbox 360, Digi box on the shelf.
The Multibrackets Public Display Frontshelf is the perfect solution. It can carry up to 10 kg. The Frontshelf has an easy adjustable length of arms and it can also be moved up or down within the pillar of the stand.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Adjustable depth | Yes |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Shelf |
| Adjustable depth | Yes |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium, Steel |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 1.02 kg |
| Package depth | 300 mm |
| Package width | 275 mm |
| Package height | 65 mm |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Plastic packaging weight | 20 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 500 g |
| Metal packaging weight | 500 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1 kg |
| Width | 255 mm |
| Height | 44 mm |
| Depth | 380 mm |
| Package weight | 1.02 kg |
| Package depth | 300 mm |
| Package width | 275 mm |
| Package height | 65 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.02 kg |
| Package depth | 300 mm |
| Package width | 275 mm |
| Package height | 65 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 32.5 cm |
| Shipping (inner) case length | 75 cm |
| Shipping (inner) case height | 30 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 10.8 kg |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |