We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Dual Screen Mount 15"-32" Black
SKU
7350022736375
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Public Display Stand Dual Screen Mount 15"-32" Black - Wall mount for LCD / LED panel - black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350022736375 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
Multibrackets Public Display Stand Dual Screen is an optional accessory for the M Public Display stands of various heights.
Mounting your TV or screen flat to a M Public Display Stand will make your digital content look great.
The Multibrackets Public Display Stand Dual Screen Mount allows you to put multiple screens onto one pillar of the M Public Display Stand Series.
Mounting your TV or screen flat to a M Public Display Stand will make your digital content look great.
The Multibrackets Public Display Stand Dual Screen Mount allows you to put multiple screens onto one pillar of the M Public Display Stand Series.
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Bracket |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Minimum screen size | 61 cm (24") |
| Number of displays supported | 2 |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Bracket |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Minimum screen size | 61 cm (24") |
| Number of displays supported | 2 |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium, Steel |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Package weight | 4.7 kg |
| Package depth | 740 mm |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 120 mm |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Plastic packaging weight | 42 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 2.5 kg |
| Metal packaging weight | 2.16 kg |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3 kg |
| Width | 700 mm |
| Package weight | 4.7 kg |
| Package depth | 740 mm |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 120 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.7 kg |
| Package depth | 740 mm |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 120 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |