We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand CPU Holder Black
SKU
7350022737624
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Public Display Stand CPU Holder - Shelf for personal computer / DVD player - steel - black - floor stand mountable
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350022737624 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
Mounting your TV or screen flat to a M Public Display Stand will make your digital content look great.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 2 kg |
| Package depth | 370 mm |
| Package width | 230 mm |
| Package height | 85 mm |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Plastic packaging weight | 20 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 500 g |
| Metal packaging weight | 1.48 kg |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1 kg |
| Width | 360 mm |
| Height | 68 mm |
| Depth | 205 mm |
| Package weight | 2 kg |
| Package depth | 370 mm |
| Package width | 230 mm |
| Package height | 85 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 2 kg |
| Package depth | 370 mm |
| Package width | 230 mm |
| Package height | 85 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 26.5 cm |
| Shipping (inner) case length | 39.5 cm |
| Shipping (inner) case height | 47 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 10.6 kg |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |