We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Cable Management
SKU
7350073732760
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Public Display Stand Cable Management Clamps - ABS plastic - 5 pcs
- Conceal your cables in style
- Fits perfectly behind the Aluminum pillar of the M Public Display Stand series
- Perfect accessory for cable intense installations
- 5 pcs of Cable Management clamps per package
Category: Monitor Mount Accessories
The Multibrackets M Public Display Stand Cable Management simplifies installation of cables and wiring on the M Public Display Stand, especially when more than one cable is needed.
This discrete system was designed to route cables and wires behind the pillar and to easily attach/detach from the pillar. Made out of high quality ABS plastic the Cable management is strong and flexible, handling most cable types out there.
This discrete system was designed to route cables and wires behind the pillar and to easily attach/detach from the pillar. Made out of high quality ABS plastic the Cable management is strong and flexible, handling most cable types out there.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Cable management clip |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Cable management clip |
| Product colour | Black |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 120 g |
| Package depth | 97 mm |
| Package width | 70 mm |
| Package height | 35 mm |
| Plastic packaging weight | 10 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 20 g |
| Metal packaging weight | 90 g |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 120 g |
| Package depth | 97 mm |
| Package width | 70 mm |
| Package height | 35 mm |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 120 g |
| Package depth | 97 mm |
| Package width | 70 mm |
| Package height | 35 mm |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 21 cm |
| Shipping (inner) case length | 27.5 cm |
| Shipping (inner) case height | 15 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 2.5 kg |
| Products per shipping (inner) case | 100 pc(s) |