We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Cable Hooks Silver
SKU
7350073730780
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets - Mounting component ( cable hooks ) - steel - silver
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073730780 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Cable hooks - an accessory for the M Public Display Stand and the basic Display Stand series.
Keeping your cables together and neat when moving the Display Stand around.
These hooks are easily mounted in the rail of the pillar of the Display Stand. One hook pointing upwards the other down. Now you can wrap your cables are wrapped around the hooks. When finish wrapping the cables are in place and the equipment is more easily moved around between rooms. A perfect solution to keep your cables neat and out of the way. Designed in Silver color to match the main pillar.
Keeping your cables together and neat when moving the Display Stand around.
These hooks are easily mounted in the rail of the pillar of the Display Stand. One hook pointing upwards the other down. Now you can wrap your cables are wrapped around the hooks. When finish wrapping the cables are in place and the equipment is more easily moved around between rooms. A perfect solution to keep your cables neat and out of the way. Designed in Silver color to match the main pillar.
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Cable hook |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Cable hook |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Silver |
| Package weight | 400 g |
| Package depth | 160 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 35 mm |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Plastic packaging weight | 10 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 200 g |
| Metal packaging weight | 190 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 200 g |
| Width | 28 mm |
| Height | 146 mm |
| Depth | 77.2 mm |
| Package weight | 400 g |
| Package depth | 160 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 35 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 400 g |
| Package depth | 160 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 35 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 19 cm |
| Shipping (inner) case length | 55 cm |
| Shipping (inner) case height | 20 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 12.2 kg |
| Products per shipping (inner) case | 25 pc(s) |