We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand Black- Tilt Arms 900mm
SKU
7350073738038
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073738038 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
M Public Display Stand Black- Tilt Arms 900mm - Tilt arms, +8°/-8° tilt angle, steel, length: 900mm 30kg max weight capacity, 2 pcs - black
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Flat panel mount arm |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Tilt angle range | -8 - 8° |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Flat panel mount arm |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Tilt angle range | -8 - 8° |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 2 pc(s) |
| Package weight | 5.4 kg |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Tilt angle range | -8 - 8° |
| Plastic packaging weight | 20 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 700 g |
| Metal packaging weight | 4.68 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 6.5 kg |
| Width | 930 mm |
| Height | 45 mm |
| Depth | 74 mm |
| Package weight | 5.4 kg |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 5.4 kg |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 2 pc(s) |