We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Public Display Stand A3 Brochure Shelf Black
SKU
7350073732227
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M A3 Broschure Shelf Floorstand - Mounting component ( shelf ) - black - floor stand mountable
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073732227 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M Broschure Shelf Floorstand is designed as a front shelf for attaching to Multibrackets Floorstands. Perfect as accessory for Floorstands used during fairs and in public environments.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package depth | 500 mm |
| Package width | 380 mm |
| Package height | 100 mm |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Plastic packaging weight | 15 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 400 g |
| Metal packaging weight | 1.08 kg |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.5 kg |
| Package depth | 500 mm |
| Package width | 380 mm |
| Package height | 100 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.5 kg |
| Package depth | 500 mm |
| Package width | 380 mm |
| Package height | 100 mm |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 38 cm |
| Shipping (inner) case length | 52 cm |
| Shipping (inner) case height | 52 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 15 kg |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |