We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Projector Mount Pro HD Black - Extension Poles 3x 500mm
SKU
7350105212345
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Projector Mount Pro HD Black - Extension Poles 3 x 500mm - Multibrackets M Extension Pipe - Mounting component for Projector Mount - steel - black
- •Threaded on both ends
- •Integrated cable management hides wires
- •Includes complete Grade 5 hardware kit
Category: Projector Mount Accessories
| Product type | Extension column |
|---|---|
| SKU | 7350105212345 |
| EAN | 7350105212345 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
Obstruction-free Cable Management Rather than having a bolt that runs through the pipe and blocks cable access, we use our unique system which leaves cable access clear – even for a bigger or greater qty of cables. Extends up to 1500mm The dual poles extend Multibrackets Projector Mount Pro HD from the ceiling and extends up to 1500mm. The two poles is individually 500mm long and can be combined. When mounted together, the extension pipe is 1500mm long. The fixed pole has greater rigidity than telescopic mounts.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Extension column |
| Brand compatibility | Multibrackets |
| Maximum weight capacity | 40 kg |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Depth | 50 mm |
| Height | 1500 mm |