We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Projector Mount HD - Extension Poles 2x 950mm
SKU
7350073735242
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Extension poles Projector Mount HD 2x 950mm - M Extension Pipe - Mounting component for Projector Mount - steel - white
Category: Projector Mount Accessories
| Product type | Extension column |
|---|---|
| SKU | 7350073735242 |
| EAN | 7350073735242 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M Extension poles Projector Mount HD 2x 950mm
The pipes extend Multibrackets Projector Mount HD from the ceiling and extend. Two pipes of 950 mm lengths. When mounted together, the extension pipe is 1800 mm long.
The pipes extend Multibrackets Projector Mount HD from the ceiling and extend. Two pipes of 950 mm lengths. When mounted together, the extension pipe is 1800 mm long.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Extension column |
| Brand compatibility | Multibrackets |
| Compatibility | Multibrackets Projector Mount HD |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Product colour | White |
| Material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Height | 950 mm |
| Weight | 3.38 kg |
| Aluminium content weight | 3.38 kg |
| Steel content weight | 0 g |
| Other metals content weight | 0 g |
| Package width | 116 mm |
| Package depth | 977 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package weight | 3.66 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 116 mm |
| Package depth | 977 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package weight | 3.66 kg |
| Technical details | |
| Products per pallet | 70 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Plastic packaging weight | 0 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 280 g |
| Metal packaging weight | 3.38 kg |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 70 pc(s) |
| Shipping (inner) case width | 14 cm |
| Shipping (inner) case length | 100 cm |
| Shipping (inner) case height | 33 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 18.5 kg |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |