We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Projector Holder Motorized Mount HD/SD
SKU
7350073731213
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Projector Holder Motorized Mount HD - Mounting component ( adjustable holder ) for projector - white
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073731213 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
The M Projector Holder Motorized Mount HD is an accessory to the M Motorized Floorstand HD series.
Do you need to add a short throw projector to your M Motorized Floorstand ?Then this is the accessory you need.
This included projector mount makes it possible to install almost all short throw projectors on the market. The mount is a clean designed compact very stabile with a narrow form factor which supports the trend towards sophisticated technology in a small package.
Do you need to add a short throw projector to your M Motorized Floorstand ?Then this is the accessory you need.
This included projector mount makes it possible to install almost all short throw projectors on the market. The mount is a clean designed compact very stabile with a narrow form factor which supports the trend towards sophisticated technology in a small package.
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Product colour | White |
| Features | |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Product colour | White |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 680 mm |
| Package width | 85 mm |
| Package height | 410 mm |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3 kg |
| Width | 655 mm |
| Height | 50 mm |
| Depth | 390 mm |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 680 mm |
| Package width | 85 mm |
| Package height | 410 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 680 mm |
| Package width | 85 mm |
| Package height | 410 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 0 pc(s) |