We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Pro Series - Rail Extension Black
SKU
7350073736867
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Rail Extension - Rail Extension Bars, Part for Pro Series, 4 pcs, aluminum - black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073736867 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
With its modular construction Pro Series parts have vast possibilities to change, update and reconfigure a Pro Series installation. Combine the parts with a Pro Series installation and create a new configuration.
M Rail Extension - Rail Extension Bars, Part for Pro Series, 4 pcs, black
MB Pro Series is design protected by Multibrackets
M Rail Extension - Rail Extension Bars, Part for Pro Series, 4 pcs, black
MB Pro Series is design protected by Multibrackets
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Rail |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Rail |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium |
| Technical details | |
| Package type | Box |
| Product colour | Black |
| Package weight | 800 g |
| Package depth | 189 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 25 mm |
| Plastic packaging weight | 10 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 100 g |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 690 g |
| Width | 180 mm |
| Height | 19.4 mm |
| Depth | 8 mm |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Steel content weight | 690 g |
| Other metals content weight | 0 g |
| Package weight | 800 g |
| Package depth | 189 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 25 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 800 g |
| Package type | Box |
| Package depth | 189 mm |
| Package width | 100 mm |
| Package height | 25 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 20.8 cm |
| Shipping (inner) case length | 28 cm |
| Shipping (inner) case height | 12 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 7.5 kg |
| Products per shipping (inner) case | 10 pc(s) |