We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Pro Series - Pole Drill Fixture
SKU
7350073734214
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Pole Drill Fixture - Pole Drill Fixture, tool for drilling holes when extension pipe has been cut, steel, black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073734214 |
|---|---|
| EAN | 7350073734214 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual |
| PDF URLs |
View PDF |
With its modular construction Pro Series parts have vast possibilities to change, update and reconfigure a Pro Series installation. Combine the parts with a Pro Series installation and create a new configuration.
M Pole Drill Fixture - Pole Drill Fixture, tool for drilling holes when extension pipe has been cut, steel, black
MB Pro Series is design protected by Multibrackets
M Pole Drill Fixture - Pole Drill Fixture, tool for drilling holes when extension pipe has been cut, steel, black
MB Pro Series is design protected by Multibrackets
| Mounting | |
|---|---|
| Compatibility | M Pro Series |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Compatibility | M Pro Series |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Compatibility | M Pro Series |
| Product colour | Black |
| Package weight | 1 kg |
| Package depth | 100 mm |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 90 mm |
| Plastic packaging weight | 20 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 200 g |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 780 g |
| Width | 76.5 mm |
| Height | 80 mm |
| Depth | 78.2 mm |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Steel content weight | 780 g |
| Other metals content weight | 0 g |
| Package weight | 1 kg |
| Package depth | 100 mm |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 90 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 1 kg |
| Package depth | 100 mm |
| Package width | 90 mm |
| Package height | 90 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 21.2 cm |
| Shipping (inner) case length | 47 cm |
| Shipping (inner) case height | 10.8 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 10.5 kg |
| Products per shipping (inner) case | 10 pc(s) |