We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Pro Series - Monitorstand Column 38cm
SKU
7350105215452
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Pro Series - Monitorstand Column 38cm - Part for Pro Series, aluminum , stand for rail mounting - silver
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350105215452 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
M Pro Series - Monitorstand Column 38cm is an optional part for M Pro Series to install a desktop mount on a rail based solution. This setup enables you to adjust your monitors on both height and sideways to increase ergonomic variance of your desk.
The vast selection and combinations of Pro Series from Multibrackets was designed to be heavy duty, simple to install and create a servicing position that makes your signage displays easily accessible for maintenance and work, without having to dismantle the display.
MB Pro Series is design protected by Multibrackets.
The vast selection and combinations of Pro Series from Multibrackets was designed to be heavy duty, simple to install and create a servicing position that makes your signage displays easily accessible for maintenance and work, without having to dismantle the display.
MB Pro Series is design protected by Multibrackets.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Column |
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Product type | Column |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Aluminium, Plastic |
| Technical details | |
| Product colour | Silver |
| Package weight | 5.5 kg |
| Package depth | 100 mm |
| Package width | 500 mm |
| Package height | 200 mm |
| Plastic packaging weight | 55 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 400 g |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 5.04 kg |
| Width | 500 mm |
| Height | 85 mm |
| Depth | 160 mm |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Steel content weight | 5.04 kg |
| Other metals content weight | 0 g |
| Package weight | 5.5 kg |
| Package depth | 100 mm |
| Package width | 500 mm |
| Package height | 200 mm |
| Colour | |
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 5.5 kg |
| Package depth | 100 mm |
| Package width | 500 mm |
| Package height | 200 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |