We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Pro Series - Inner Ceiling Plate Cover Black
SKU
7350073736270
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Pro Series - Inner Ceiling Plate Cover Black - Part for Pro Series - plastic - mounts to pole and inner ceiling - black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073736270 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
With its modular construction Pro Series parts have vast possibilities to change, update and reconfigure a Pro Series installation. Combine the parts with a Pro Series installation and create a new configuration.
M Pro Series - Inner Ceiling Plate Cover Black - Part for Pro Series - plastic - mounts to pole and inner ceiling - black
MB Pro Series is design protected by Multibrackets
M Pro Series - Inner Ceiling Plate Cover Black - Part for Pro Series - plastic - mounts to pole and inner ceiling - black
MB Pro Series is design protected by Multibrackets
| Mounting | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 500 g |
| Package depth | 172 mm |
| Package width | 172 mm |
| Package height | 165 mm |
| Plastic packaging weight | 10 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 100 g |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 390 g |
| Width | 165 mm |
| Height | 150 mm |
| Depth | 165 mm |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Steel content weight | 390 g |
| Other metals content weight | 0 g |
| Package weight | 500 g |
| Package depth | 172 mm |
| Package width | 172 mm |
| Package height | 165 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 500 g |
| Package depth | 172 mm |
| Package width | 172 mm |
| Package height | 165 mm |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 35 cm |
| Shipping (inner) case length | 41 cm |
| Shipping (inner) case height | 19 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 3 kg |
| Products per shipping (inner) case | 20 pc(s) |