We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Pro Series - Extension Pipe 3m Black
SKU
7350073733828
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Extension Pipe 3m Black - Extension Pipe, Part for Pro Series, steel, pole length: 300cm, 50mm diam. - black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073733828 |
|---|---|
| EAN | 7350073733828 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
With its modular construction Pro Series parts have vast possibilities to change, update and reconfigure a Pro Series installation. Combine the parts with a Pro Series installation and create a new configuration.
M Extension Pipe 3m Black - Extension Pipe, Part for Pro Series, steel, pole length: 300cm, 50mm diam. - black
MB Pro Series is design protected by Multibrackets
M Extension Pipe 3m Black - Extension Pipe, Part for Pro Series, steel, pole length: 300cm, 50mm diam. - black
MB Pro Series is design protected by Multibrackets
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Ceiling |
| Product type | Pipe |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Compatibility | M Pro Series |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Ceiling |
| Product type | Pipe |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Compatibility | M Pro Series |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Mounting type | Ceiling |
| Compatibility | M Pro Series |
| Product colour | Black |
| Package weight | 5.9 kg |
| Package depth | 3010 mm |
| Package width | 57 mm |
| Package height | 58 mm |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Plastic packaging weight | 50 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 300 g |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 5.55 kg |
| Height | 3000 mm |
| Diameter | 5 cm |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Steel content weight | 5.55 kg |
| Other metals content weight | 0 g |
| Package weight | 5.9 kg |
| Package depth | 3010 mm |
| Package width | 57 mm |
| Package height | 58 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 5.9 kg |
| Package depth | 3010 mm |
| Package width | 57 mm |
| Package height | 58 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 31 cm |
| Shipping (inner) case length | 3.02 m |
| Shipping (inner) case height | 7.5 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 30.3 kg |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |