We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Pro Series - Adjustable Feet Pro
SKU
7350073736577
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Pro Series - Adjustable Feet Pro - Adjustable Feet Pro, Part for Pro Series, steel, 2 pcs, black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073736577 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M Pro Series - Adjustable Feet Pro is an optional part for the M Pro Series.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Product type | Feet |
| Maximum weight capacity | 200 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Mounting type | Floor |
| Product type | Feet |
| Maximum weight capacity | 200 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Technical details | |
| Mounting type | Floor |
| Product colour | Black |
| Package weight | 400 g |
| Package depth | 130 mm |
| Package width | 95 mm |
| Package height | 90 mm |
| Maximum weight capacity | 200 kg |
| Plastic packaging weight | 10 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 200 g |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 190 g |
| Height | 85 mm |
| Diameter | 7.8 cm |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Steel content weight | 190 g |
| Other metals content weight | 0 g |
| Package weight | 400 g |
| Package depth | 130 mm |
| Package width | 95 mm |
| Package height | 90 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 400 g |
| Package depth | 130 mm |
| Package width | 95 mm |
| Package height | 90 mm |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 27.2 cm |
| Shipping (inner) case length | 49.5 cm |
| Shipping (inner) case height | 10.8 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 3.8 kg |
| Products per shipping (inner) case | 10 pc(s) |