We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M PC Media Box/Digital Signage Box I
SKU
7350022735514
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M PC Box/Digital Signage Box - Mounting component ( VESA adapter ) - aluminum - black
- Easy mounts on the backside of the flat panel / digital signage installation.
- PC Box / Digital Signage Box I includes VESA patterns 50, 75, 100 and 200 standards.
- Versatile cable in and cable out possibilities.
- Hardware kit included.
Category: CPU Holders
| Type | Monitor stand-mounted CPU holder |
|---|---|
| SKU | 7350022735514 |
| EAN | 7350022735514 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Multibrackets PC Box / Digital Signage Box I is a flexible solution that meets many criteria needed for your digital signage solutions to work.
M PC Media Box / Digital Signage Box I is made to be versatile and useful with Multibrackets Ceiling mount solutions and more.
M PC Media Box / Digital Signage Box I is made to be versatile and useful with Multibrackets Ceiling mount solutions and more.
| Features | |
|---|---|
| Mounting type | Screw |
| Recommended chassis type | SFF |
| Panel mounting interface | 50 x 50,75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200 |
| Type | Monitor stand-mounted CPU holder |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Height | 250 mm |
| Width | 250 mm |
| Depth | 65 mm |
| Weight | 1 kg |
| Package weight | 2.33 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 260 x 260 x 80 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Mounting type | Screw |
| Type | Monitor stand-mounted CPU holder |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Material | Aluminium |
| Product colour | Black |
| Package width | 260 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package depth | 260 mm |
| Plastic packaging weight | 1 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 630 g |
| Metal packaging weight | 1.7 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.33 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 260 x 260 x 80 mm |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 27.5 cm |
| Shipping (inner) case length | 42 cm |
| Shipping (inner) case height | 54.5 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 20.5 kg |
| Products per shipping (inner) case | 10 pc(s) |