We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Motorized Touch Tilt & Table 120 kg Max Remote
SKU
7350073739608
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Remote Motorized Touch Tilt & Table 120 kg Max, 6 buttons
Category: Remote Controls
| SKU | 7350073739608 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M Remote Motorized Touch Tilt & Table 120 kg Max is a remote control for the M Motorized Touch Tilt & Table 120 kg Max. The remote control makes most users able to control the motorized mount within seconds.
| Design | |
|---|---|
| Brand compatibility | Multibrackets |
| Compatible products | M Motorized Touch Tilt & Table 120 kg Max |
| Product colour | Black |
| Buttons quantity | 6 |
| Input type | Press buttons |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Battery | |
| Rechargeable | No |
| Battery type | A23 |
| Number of batteries supported | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 56.7 mm |
| Depth | 22.3 mm |
| Height | 115.7 mm |
| Weight | 60 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Batteries included | No |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Multibrackets |
| Compatible products | M Motorized Touch Tilt & Table 120 kg Max |
| Product colour | Black |
| Buttons | |
| Buttons quantity | 6 |
| Input type | Press buttons |