We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Motorized Public Floorstand - Side Shelf Mediaholder
SKU
7350073734887
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Side Shelf Mediaholder Motorized Public Floorstands 160kg - Accessory for the Motorized Public Floorstands
Category: CPU Holders
| Type | Monitor stand-mounted CPU holder |
|---|---|
| SKU | 7350073734887 |
| EAN | 7350073734887 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
Multibrackets Public Side Shelf Media holder is an optional accessory for the Motorized Public Floorstands of various models.
The shelf is aimed to handle a CPU standing up or other media equipment and will interact with the screen or touchscreen used. It will make your digital content or presentation look great.
The shelf is aimed to handle a CPU standing up or other media equipment and will interact with the screen or touchscreen used. It will make your digital content or presentation look great.
| Features | |
|---|---|
| Recommended chassis type | SFF |
| Type | Monitor stand-mounted CPU holder |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.9 kg |
| Package weight | 2 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 255 x 190 x 335 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Monitor stand-mounted CPU holder |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Material | Steel |
| Product colour | Black |
| Package width | 190 mm |
| Package height | 335 mm |
| Package depth | 255 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 2 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 255 x 190 x 335 mm |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |