We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Motorized Public Floorstand - Front Shelf
SKU
7350073734863
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Front Shelf for Motorized Public Floorstands 160kg - Accessory for the Motorized Public Floorstands
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073734863 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
The Front Shelf for Motorized Public Floorstands is aimed to hold personal computers / Mediaplayers/ DVD player - steel - black - floor stand mountable
M Front Shelf Motorized Public Floorstand is an optional accessory for the M Public Display stands of various heights. Set the optimal height and mount it to floor stand pillar base. Add any PC, Laptop or mediaplayer. Connect it to your screen or TV. This will simplify presentations and other situations where a computer is needed with your screen or touchscreen. M Front Shelf for Motorized Public Floorstands will make your digital content look great.
M Front Shelf Motorized Public Floorstand is an optional accessory for the M Public Display stands of various heights. Set the optimal height and mount it to floor stand pillar base. Add any PC, Laptop or mediaplayer. Connect it to your screen or TV. This will simplify presentations and other situations where a computer is needed with your screen or touchscreen. M Front Shelf for Motorized Public Floorstands will make your digital content look great.
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 450 mm |
| Package width | 420 mm |
| Package height | 65 mm |
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.5 kg |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 450 mm |
| Package width | 420 mm |
| Package height | 65 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 450 mm |
| Package width | 420 mm |
| Package height | 65 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |