We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Motorized Public Floorstand - Camera Holder
SKU
7350073734856
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Camera Holder for Motorized Public Floorstands 160kg - Accessory for the Motorized Public Floorstands
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073734856 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
The Camera Holder for Motorized Public Floorstands is designed as a videoconference camera shelf that installs easily on the M Motorized Public Floorstands series. This shelf suitable for videoconferencing cameras and such designed to fit with the M Motorized Public Floorstand series.
As many videoconference cameras today has voice recognition/ movement the M Camera Holder for Motorized Public Floorstands also features holes for securing the camera to the shelf with ease and eliminating chance of movement and /or possible damage to camera.
As many videoconference cameras today has voice recognition/ movement the M Camera Holder for Motorized Public Floorstands also features holes for securing the camera to the shelf with ease and eliminating chance of movement and /or possible damage to camera.
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Shelf |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Package weight | 4 kg |
| Package depth | 510 mm |
| Package width | 345 mm |
| Package height | 95 mm |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.4 kg |
| Width | 510 mm |
| Height | 95 mm |
| Depth | 345 mm |
| Package weight | 4 kg |
| Package depth | 510 mm |
| Package width | 345 mm |
| Package height | 95 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 4 kg |
| Package depth | 510 mm |
| Package width | 345 mm |
| Package height | 95 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |