We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Motorized Dual Screen Mount 40-75"
SKU
7350073738434
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Motorized Dual Screen Mount 40-65" - Mounting kit ( dual displays mount ) for 2 LCD displays - steel - black - screen size: 40" - 65"
Category: Monitor Mount Accessories
Multibrackets M Motorized Dual Screen Mount 40-65" is an optional accessory for the M Motorized Floorstand 120kg various models.
Mounting your TV or screen flat to a M Motorized Floorstand will make your digital content look great.
The Multibrackets M Motorized Dual Screen Mount 40-65" allows you to have multiple screens onto one pillar of the M Motorized Floorstand 120kg Series
Mounting your TV or screen flat to a M Motorized Floorstand will make your digital content look great.
The Multibrackets M Motorized Dual Screen Mount 40-65" allows you to have multiple screens onto one pillar of the M Motorized Floorstand 120kg Series
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Bracket |
| Maximum screen size | 165.1 cm (65") |
| Minimum screen size | 101.6 cm (40") |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Panel mounting interface | 200 x 200,300 x 300,300 x 200,400 x 200,400 x 400,600 x 400 |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Bracket |
| Maximum screen size | 165.1 cm (65") |
| Minimum screen size | 101.6 cm (40") |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Panel mounting interface | 200 x 200,300 x 300,300 x 200,400 x 200,400 x 400,600 x 400 |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 8 kg |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Panel mounting interface | 200 x 200,300 x 300,300 x 200,400 x 200,400 x 400,600 x 400 |
| Plastic packaging weight | 40 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 400 g |
| Metal packaging weight | 7.56 kg |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 15 kg |
| Width | 2125 mm |
| Depth | 436.5 mm |
| Package weight | 8 kg |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 8 kg |
| Logistics data | |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |