We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Gas Lift Single Desk Clamp Silver
SKU
7350073739684
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
M Gas Lift Single Desk Clamp Silver - Mounting component ( desk clamp mount ) - silver
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073739684 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
M Gas Lift Single Desk Clamp with M VESA Desktopmount M Gas Lift Arm in order to save even more space with your monitor installation. M Gas Lift Single Desk Clamp manages table widths of up to 50mm.
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Desk |
| Product type | Clamp |
| Compatibility | M Gas Lift Arm Single Silver |
| Product colour | Silver |
| Features | |
| Mounting type | Desk |
| Product type | Clamp |
| Compatibility | M Gas Lift Arm Single Silver |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Aluminium, Steel |
| Technical details | |
| Mounting type | Desk |
| Compatibility | M Gas Lift Arm Single Silver |
| Product colour | Silver |
| Package weight | 800 g |
| Package depth | 120 mm |
| Package width | 170 mm |
| Package height | 120 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 800 g |
| Width | 75 mm |
| Height | 100 mm |
| Depth | 128 mm |
| Package weight | 800 g |
| Package depth | 120 mm |
| Package width | 170 mm |
| Package height | 120 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Packaging data | |
| Package weight | 800 g |
| Package depth | 120 mm |
| Package width | 170 mm |
| Package height | 120 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 33 cm |
| Shipping (inner) case length | 61 cm |
| Shipping (inner) case height | 14 cm |
| Shipping (inner) case weight | 8 kg |
| Quantity per shipping (inner) case | 10 pc(s) |