We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Extension Pipe Ceilingmount Black 3000mm
SKU
7350022735507
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Extension Pipe - Mounting component ( 4 extension pipes ) for LCD display - steel - black
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350022735507 |
|---|---|
| EAN | 4056572736546 |
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
The pipes extend Multibrackets flat panel ceiling mounts from the ceiling and come in a pack of four pipes. Two pipes of 845mm and two pipes of 850mm lengths. When mounted together, the extension pipe is 3000mm long.
| Mounting | |
|---|---|
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Pipe |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Height adjustment | Yes |
| Product type | Pipe |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Package weight | 5 kg |
| Package depth | 807 mm |
| Package width | 55 mm |
| Package height | 55 mm |
| Plastic packaging weight | 50 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 400 g |
| Metal packaging weight | 0 g |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 4.55 kg |
| Aluminium content weight | 0 g |
| Steel content weight | 4.55 kg |
| Other metals content weight | 0 g |
| Package weight | 5 kg |
| Package depth | 807 mm |
| Package width | 55 mm |
| Package height | 55 mm |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 5 kg |
| Package depth | 807 mm |
| Package width | 55 mm |
| Package height | 55 mm |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 24.5 cm |
| Shipping (inner) case length | 87.2 cm |
| Shipping (inner) case height | 18.2 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 24 kg |
| Products per shipping (inner) case | 5 pc(s) |