We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Extender Kit Push HD 900x600
SKU
7350073731756
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Extender Kit Push HD 900x600 - Mounting component ( extension brackets ) for LCD / LED panel - black - screen size: 50" - 95" - mounting interface: 900 x 600 mm - wall-mountable
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073731756 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
If you need to extend the VESA spec of the M Public Video Wall Mount Push Max 90kg to 900x600 this bracket is needed.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Extension kit |
| Maximum screen size compatibility | 2.41 m (95") |
| Minimum screen size compatibility | 127 cm (50") |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Panel mounting interface | 600 x 900,900 x 600 mm |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product type | Extension kit |
| Maximum screen size compatibility | 2.41 m (95") |
| Minimum screen size compatibility | 127 cm (50") |
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Panel mounting interface | 600 x 900,900 x 600 mm |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Package weight | 4.5 kg |
| Package depth | 950 mm |
| Package width | 660 mm |
| Package height | 40 mm |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Panel mounting interface | 600 x 900,900 x 600 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 4 kg |
| Package weight | 4.5 kg |
| Package depth | 950 mm |
| Package width | 660 mm |
| Package height | 40 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.5 kg |
| Package depth | 950 mm |
| Package width | 660 mm |
| Package height | 40 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per shipping (inner) case | 1 pc(s) |