We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Multibrackets M Display Stand Adjustable Feet
SKU
7350073732197
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Multibrackets M Display Stand Adjustable Feet - Mounting component ( 4 adjuster feet ) for display stand - solid steel - silver
Category: Monitor Mount Accessories
| SKU | 7350073732197 |
|---|---|
| Manufacturer | MULTIBRACKETS |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Multibrackets Display Stand 180 Single can be used with our adjustable feet. Simply detach the castors and install the adjustable feet instead. This accessory works ONLY with Multibrackets Display Stand 180 Single and is delivered in a box of 4pcs.
| Mounting | |
|---|---|
| Product type | Feet |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Compatibility | M Display Stand 180 Series |
| Product colour | Black, Silver |
| Features | |
| Product type | Feet |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Compatibility | M Display Stand 180 Series |
| Product colour | Black, Silver |
| Housing material | Steel |
| Technical details | |
| Compatibility | M Display Stand 180 Series |
| Product colour | Black, Silver |
| Package weight | 300 g |
| Maximum weight capacity | 50 kg |
| Plastic packaging weight | 10 g |
| Paper/cardboard packaging weight | 100 g |
| Metal packaging weight | 190 g |
| Colour | |
| Product colour | Black, Silver |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 300 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 300 g |
| Logistics data | |
| Shipping (inner) case width | 29 cm |
| Shipping (inner) case length | 51 cm |
| Shipping (inner) case height | 16 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 18 kg |
| Products per shipping (inner) case | 100 pc(s) |